نمایش عمومی فیلم مستند «شرح یک عکس»

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (بدون امتیاز)
Loading...
نمایش عمومی فیلم مستند «شرح یک عکس»

نمایش عمومی فیلم مستند «شرح یک عکس»

فیلم مستند «شرح یک عکس» ساخته ساتیار امامی در یازدهمین جشنواره سینما حقیقت طی دو روز و در دو سانس به نمایش در خواهد آمد.

این فیلم  به دو بخش سینمای ملی و جایزۀ شهید آوینی سینما حقیقت راه یافته  است، موضوع فیلم دربارهٔ پسر بچه‌ای است که در حادثۀ تروریستی مجلس در سال جاری، از پنجرهٔ مجلس آویزان بود و عکس او در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های جهان به شکل گسترده‌ای انتشار یافت.
علاقمندان می‌توانند در پردیس سینمایی چارسو در تقاطع خیابان جمهوری و پل حافظ در روزهای دوشنبه ۲۰ آذر، ساعت ۱۷:۱۵ در سالن پنج و چهارشنبه ۲۲ آذر ساعت ۱۹:۱۵ در سالن یک پردیس چارسو این فیلم را تماشا کنند. همچنین فیلم «شرح یک عکس» در همایش ۱۰ روز با عکاسان در خانۀ هنرمندان ایران در روز سه‌شنبه ۲۱ آذر ساعت ۱۶:۳۰ در سالن شهناز به نمایش در خواهد آمد. نمایش این فیلم که بخشی از برنامه نشست‌های تخصصی انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی در ششمین همایش ۱۰ روز با عکاسان است، با نقد و بررسی فیلم همراه خواهد بود.
ساتیار امامی که در زمینه عکاسی خبری فعالیت می‌کند و از عکاسان شناخته شده این حوزه است، در این فیلم علاوه بر پرداختن به زندگی عماد، پسر بچۀ داخل عکس و بیماری او و مشکلاتی که خانواده‌اش به دوش می‌کشند، تلاش می‌کند تصویری از شرایط عکاسی خبری را به نمایش بگذارد و زوایای پنهان حضور رسانه‌ها و مشکلاتشان در گزارش بحران‌های موجود را فاش کند.
امامی در گفت‌وگویی درباره‌ی این فیلم در مورد رویکردی که در این فیلم اتخاذ کرده می‌گوید: «نگاه من در این مستند، رسانه‌ای است و مثل یک عکاس آن را دنبال می‌کنم. این فیلم عواملی حرفه‌ای ندارد و فقط من به جای عکاسی، فیلمبرداری می‌کنم و کسانی که دعوت می‌شوند تا جلوی دوربینم قرار بگیرند، این افراد عموما آدم‌های واقعی داستان هستند مثل عکاس عکس عماد، خانوادهٔ عماد و دیگران.»

ورود به سالن و تماشای این فیلم در هر دو برنامۀ سینما حقیقت و ۱۰ روز با عکاسان، برای عموم علاقمندان آزاد و رایگان است.