برترین عکس های سال ۲۰۱۷ و ماجرای جالب گرفتن این عکس ها

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (بدون امتیاز)
Loading...
برترین عکس های سال ۲۰۱۷

برترین عکس های سال ۲۰۱۷ و ماجرای جالب گرفتن این عکس ها

در مطلب زیر ، برترین عکس های سال ۲۰۱۷ و رازهای نهفته پشت این عکس ها را برای شما شرح می دهیم. هر عکسی داستانی در دل خود دارد و عکاس آن ممکن است در شرایط ویژه و موقعیت های خطرناک ، جالب یا اسرارآمیزی عکس خود را گرفته باشد. همان طور که مطالعه خواهید کرد ما شما را با ماجراهای هیجان انگیز گرفتن این عکس ها از زبان عکاس آنها باخبر خواهیم کرد.
این عکس ها وقایعی را به تصویر می کشند : از اتفاق های خطرناکی مانند گردباد در آلبرتا کانادا و آتش سوزی کالیفرنیای جنوبی ، تا  یک اسب آبی چسبیده به یک گوش پاک کن . در ادامه ی مطلب می خوانیم که عکاسان توضیح می دهند که چگونه آنها توانستند این عکس ها را بگیرند.
عکس ها توسط سارا گیلبرت انتخاب شده اند ( Sarah Gilbert )
توسط لی هارپر، لری رایان، امین سانر و شاون واکر ( by Leah Harper, Larry Ryan, Emine Saner & Shaun Walker )

گردباد در آلبرتا کانادا

عکس از سسیلیا وسلس ( Cecilia Wessels )
دوم ماه ژوئن یک بعد از ظهر گرم بود و دخترم از خواب بیدار شد و گفت: “بابا نمی خواهد بیاید خانه ؟  – او چمن ها را می زند ، اما یک چیزی در آسمان هست !”  از شوهرم پرسیدم که چیزی می بیند یا نه  و او جواب داد: “بله، اما همه چیز خوب و مرتب است؛ مشکلی نیست ؛ طوفان در حال دورشدن است. ” من یک عکس از گردباد گرفتم که برای والدینم بفرستم. آن طوفان واقعا مهیب بود، بنابراین من همسرم را برای چشم اندازی بهتر در قاب عکس گنجاندم. در آن زمان، اصلا احساس خطر نمی کردم – بلکه آن لحظه ، یک لحظه عجیب و غریب بود.

گردباد در کانادا

گردباد در آلبرتا کانادا

آتش سوزی کالیفرنیای جنوبی

عکس گرفته شده توسط  ماریو تاما / گتی ایماژ ( Mario Tama/Getty Images )
آتش توماس ، یکی از چندین آتش سوزی در ۷ دسامبر بود. شعله ها تقریبا به اقیانوس رسیده بودند و همچنین تا کناره های بزرگراه رسیده بودند . من دو آتش نشان را در حالی که تجهیزات کارشان را در دست داشتند دیدم که همان طور که در تصویر زیر می بینید صحنه ای واقعا چشمگیر و دیدنی بود. در همین حال من جلو رفتم و از آنها پرسیدم که آیا می توانم عکس شان را بگیرم و منتظر ماندم تا اینکه آتش نشان ها با شعله های آتش در یک قاب قرار گرفتند. من تا آن زمان هرگز از آتش سوزی عکس نگرفته بودم ، به همین خاطر برای من همه چیز جالب و شگفت انگیز به نظر می رسید. اما در عین حال این منظره بسیار غم انگیز بود. من متوجه شدم که حتی زمان هایی که بسیار سخت و طاقت فرساست، لزوما عکس شما  مقدار این درد و سختی را نشان نمی دهد. چیزی که اهمیت دارد این است که عکاس و بیینده های عکس باید به دنبال انسانیت در عکس باشند.

آتش سوزی کالیفرنیای

آتش سوزی کالیفرنیای جنوبی

یک اسب آبی در اندونزی که به یک زباله چنگ زده است.

عکس گرفته شده توسط جاستین هوفمن ( Justin Hofman )
در ۱۷ سپتامبر من یک لیدر تور بودم و تعدادی از مسافران را برده بودم که غواصی کنند. در ابتدا همه چیز خوب بود، اما پس از آن جزر و مدها شروع شدند و تمام زباله های روی سطح دریا شروع به حرکت کردند و به زیر آب درست در جایی که ما غواصی می کردیم آمدند. ما تعجب کرده بودیم که ناگهان چه اتفاقی افتاد که بعد از ظهر دلپذیر ما به شنا در زباله ها تبدیل شد. این اتفاق بسیار منزجرکننده بود. همین موقع بود که یک اسب آبی را دیدم و با خودم گفتم که چقد بانمک است. همین طور که من داشتم اسب آبی رو با چشم دنبال می کردم یهو دیدم که به یک گوش پاک کن چنگ زده است. در عکس گرفته شده فقط سه رنگ وجود دارد، به همین خاطر کیفیت گرافیکی زیبایی دارد، ولی در عین حال یک حس ظلم و انزجار در بیننده ایجاد می کند. من ترکیب زباله و حیات وحش باهم را زیاد دیده ام، ولی این صحنه دراماتیک ترین صحنه در ارتباط با ترکیب زباله و حیات وحش بود ؛ که من تا به حال دیده ام.

 اسب آبی

یک اسب آبی در اندونزی که به یک زباله چنگ زده است.

 

کارناوال ناتینگ هیل Notting Hill carnival )

عکس از مت استوارت / مگنوم ( Matt Stuart/Magnum Photos )
این عکس در ۲۷ آگوست در حدود ۷ صبح گرفته شده است. در واقع این عکس ترکیبی خیره کننده از رنگ ها، شکلات، پودرهای رنگی و هر چیزی است . این عکس  یک هیاهوی دوستانه را به تصویر می کشد. من یک لباس رنگی ، یک محافظ پلاستیکی دوربین و یک عینک ایمنی خریدم، و بدترین کفش های ورزشی ام را پوشیدم، خلاصه حسابی درگیر ماجرا شده بودم. من به این زن رنگ و چیزهای دیگر پرت می کردم و او هم چیزهای زیادی را به سمت من پرتاب می کرد! در راه بازگشت، آن زن از کنار دیوار رد شد به طوری که دیوار پشت او قرار گرفت. رنگبندی قاب پشت سرش ( پس زمینه عکس ) تقریبا همان رنگی بود که آن زن و لباس هایش داشتند ؛ درحالی که دیوار در جشن کارناوال دست نخورده مانده بود. من عاشق این هستم که دو چیز کاملا متفاوت مانند عکس بالا باهم ترکیب می شوند.

کارناوال ناتینگ هیل ( Notting Hill carnival )

کارناوال ناتینگ هیل ( Notting Hill carnival )

مترجم : مهرنوش قائدرحمتی